Péřové deky a polštáře DaunenStep

 

Pokud hledáte kvalitní péřové deky a polštáře, pak vám velmi rádi nabízíme velmi kvalitní italské výrobky se značkou DaunenStep. Jsou to výrobky, které stejně jako před sto lety, vyrábějí zaměstnanci firmy ručně, s krejčovskou péčí řemeslníků a stoletou zkušeností několika generací rodiny ECCEL, kterým tato firma odjakživa patří.

 

V nabídce DaunenStep najdete velmi kvalitní výplně z prachového peří vysoké kvality, které je vhodné i pro alergiky. Peřiny a polštáře z peří vytváří optimální podmínky během našeho odpočinku a naopak nepříznivé podmínky pro roztoče, kteří upřednostňují vlhké prostředí. Velmi kompaktní látka výrobků DaunenStep pak zabraňuje průniku peří na povrch a roztočů směrem dovnitř.  DaunenStep používá peří výhradně z certifikovaných chovů hus, u kterých je garantováno správné zacházení se zvířaty v souladu s příslušnými normami.

periny.jpg

 

 

Proč právě péřové přikrývky a polštáře DaunenStep ?

 

Historie firmy DAUNENSTEP sahá po několik generací rodiny ECCEL. Marius ECCEL v roce 1907 otevřel svoji první řemeslnou dílnu v centru Bolzána. Jeho odborná znalost kombinovaná s vysokým nasazením a smyslem pro kvalitu byly základem pro založení značky DaunenStep.Dnes, stejně jako kdysi, jsou produkty vyráběny v Itálii ručně, s krejčovskou péčí řemeslníků a se stoletou zkušeností.

Uplynulo více než 100 let a každá z generace Eccelů přispěla s odhodláním a schopnostmi k růstu firmy. Dnes, po čtyřech generacích, je to stále člen rodiny Eccel, který firmu vede a osobně podává svědectví o kvalitě výrobků značky DaunenStep.

 

Péřové přikrývky a polštáře Daunenstep mají mezinárodní certifikáty

Nomite je mezinárodní značka založená na vědeckých výzkumech. Identifikuje produkty z peří a prachového peří vysoké kvality vhodné pro osoby alergické na domácí prach. Peřiny a polštáře z peří vytváří optimální podmínky během našeho odpočinku a naopak nepříznivé podmínky pro roztoče, kteří upřednostňují vlhké prostředí. Velmi kompaktní látka pak zabraňuje průniku peří směrem na povrch a roztočů směrem dovnitř.

DaunenStep, společně se společností EDFA (mezinárodní asociace pro peří a péřové výrobky) garantuje správný chov hus.

DaunenStep používá peří výhradně z certifikovaých chovů, u kterých je garantováno správné zacházení se zvířaty v souladu s německou normou TUV.

Důvěra v látky - Oeko-tex standard 100 je nejdůležitější ekologickou známkou v textilním světě. Produkty s tímto označením byly analizovány mezinárodním institutem pro výzkum a testování v oboru nezávadnosti textilií, což zaručuje jejich nezávadnost pro člověka.

DaunenStep je členem „International Down and Feather Bureau“, světová asociace, která seskupuje producenty péřových výrobků a instituty provádějící analýzy.

Průběžně prováděné testy v členských i nezávislých laboratořích zajišťují kvalitu surovin i hotových produktů.

 

Jaký je rozdíl mezi klasickým peřím a peřím prachovým?

Prachové peří je velmi lehké a jemné, vyrůstá na hrudníku hus. Každé pírko je tvořeno z tisíců jemných vláken, vyrůstajících ze středu všemi směry, což všem produktům z prachového peří dodává objem a měkkost. Klasické peří tvoří malá pera s brčky.

 

Vlastnosti prachového peří

  • schopnost udržet přirozenou teplotu těla vytvořením teplé bariéry v jeho okolí
  • absorbuje vlhkost produkovanou lidským tělem, která se z těla odpařuje v průběhu celého dne
  • s ohledem na svoji velmi nízkou hmotnost při přikrytí peřinou z prachového peří nebudete mít pocit těžkosti

 

Pokud budete s péřovými produkty správně zacházet, jejich životnost se pohybuje okolo patnácti až dvaceti let. Nicméně polštáře, které jsou při spaní velmi namáhané doporučujeme měnit po třech až pěti letech.

 

Jak vybrat tu nejlepší kvalitu péřových dek?

Na trhu najdeme mnoho výrobků tohoto typu, které se podobají svým vzhledem, ale odlišují se v ceně a samozřejmě kvalitě. Jak si vybrat kvalitní péřový výrobek?

1Kvalita prachového peří je určena velikostí vlastního peří. Velikost se měří pomocí veličiny zvané “filling power“. V praxi to znamená, že čím větší chomáček = větší objem = vyšší kvalita = lehčí výrobek. "Filling power" určuje poměr váhy a objemu peří a je měřen v krychlových palcích (cuin). Čím větší jsou jednotlivá pírka, tím méně jich potřebujeme k naplnění určitého objemu a tedy k dosažení pokrývky s daným teplotním koeficientem.

2. Procentuální zastoupení peří a prachového peří ve výrobku určuje jeho kvalitu. Nejvíce ceněné jsou produkty se 100% podílem prachového peří. Barva používaného peří je bílá, ale je normální pokud je přítomna i určitá část peří tmavšího, které nijak nesnižuje kvalitu a je zárukou přírodního výrobku.

3. Certifikace - Peří a prachové peří musí být certifikované ohledně praní a sterilizace. Musí být originální, což znamená nikdy použité.

4. Jasnost informací - Na etiketě a přikládaném materiálu byste vždy měli najít veškeré důležité informace o zakoupeném výrobku.

5. Při výběru peřiny použijte Vaše smysly. Pokud nemáte se značkou peřin zkušenosti, dejte přednost výběru zboží v obchodě, kde si je můžete prohlédnout a osahat. Při nákupu přes e-shop byste mohli být z doručeného zboží zklamáni. Peřina i polštář by při dotyku měla být načechraná, neměli byste cítit žádné tvrdé části. Jak tkanina, tak především švy by měly být nepropustné, aby nedocházelo k průchodu peří ven z výrobku.

 

 

Teplotní body

Peřiny Daunenstep jsou klasifikovány tzv. teplotními body. Hřejivost peřiny je určena množstvím výplně, více peří znamená více tepla.

WARM PLUS - Velmi teplé peřiny pro extrémní zimu

WARM - Teplé peřiny pro chladné prostředí a málo vytápěné prostory

MEDIUM - Středně teplé peřiny pro zimní období nebo či středně vytápěné prostory

LIGHT - peřiny pro dobře vytápěné prostory nebo pro teplejší podnebí

 

Potahové materiály použité pro peřiny Daunenstep

Il Cashmere - směs 15% kašmíru, 85 % bavlny

La Seta - 100% hedvábí béžové barvy s žakárovým vzorem

La Batista - 100% bavlna s vyběrovými extrémně dlouhými bavlněnými vlákny

Daunenstep 850 - Super Batista - 100% bavlna s antibakteriální úpravou SILVER PROTECTION

Daunenstep 770 - Batista Supersoft - 100% bavlna

Daunenstep 680 - Batista - 100% bavlna

 

Jak je to s alergií na peří a péřové výrobky?

Většina alergií, kterými lidé i zvířata trpí, nejsou alergiemi způsobenými kvalitním certifikovaným peřím. Jedná se spíše o alergie na prachové částice, které se mohou ukládat v nekvalitně vyrobených peřinách a polštářích s použitím necertifikovaného peří. Alergie na peří byla prokázána jen u extrémně malého množství lidí. Existují výzkumy, které potvrzují, že v syntetických polštářích a peřinách se objevuje mnohem větší množství alergenů, než v těch přírodních, péřových.

Peřiny a polštáře z prachového peří se používaly po staletí. Proto není důvod obávat se jejich závadnosti v případě, že si zakoupíte kvalitní výrobek se všemi certifikáty, které vám zaručí kvalitu.

Peřiny z kajčího peří

V nabídce DaunenStep najdete dále i dekorační polštářky mnoha barev pod názvem MADRAS, televizní přikrývky s péřovou výplní MIO nebo LOFT či skvělé péřové botičky pro studené zimní večery DAUNENBOOTS.  Nabídnout vám můžeme i skvělá jersey prostěradla v několika barvách a velikostech.