Rolety

Rolety interiérové

Elegantní tkaniny interiérových rolet zastíní a zároveň dotváří design moderního interiéru. Nabízíme Vám varianty látek průhledných a lehce zastiňujících nebo naopak naprosto neprůsvitných a zatemňujících. Na Vás už zbývá jen vybrat ten správný odstín a typ tkaniny.

Interiérové rolety patří mezi velice oblíbené stínící prvky. Rolety jsou pro svou účinnost a pohodlné ovládání ideální všude tam, kde potřebujeme chránit vnitřní prostředí místnosti před nadměrným slunečním světlem a teplem, nebo před nežádoucími pohledy zvenčí. Díky elegantnímu a modernímu designu se rolety rovněž stávají estetickým doplňkem, který dotváří interiér.

Nové hi-tech materiály navíc posouvají rolety do zcela nových možností, ať již v soukromém, komerčním nebo průmyslovém využití.

Rolety se skládají z lehké, ale pevné hliníkové toče, na kterou je navinuta stínící tkanina. Na spodní části látky je nasunut hliníkový profil, díky němuž je tkanina nejen esteticky ukončena, ale především napínána do rovné plochy. Na zvoleném konci toče je umístěn zvolený ovládací mechanismus a celý komplet je upevněn do stěny, stropu nebo výklenku pomocí kotvících prvků. V různých variantách mohou být rolety doplněny o boční vedení lanky nebo v lištách s horní kazetou.

Používané materiály

Rolety Mottura jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Ať již je to hliníková slitina pro toč a spodní profil, odolný tvrzený plast u převodovky a příchytek, nebo samotná stínící tkanina, to vše je vyvinuto a vyrobeno s důrazem na nejvyšší kvalitu a dlouhodobé bezproblémové užívání. Bezchybná funkce rolety je testována již během výrobního procesu.

Látky pro interiérové rolety

Stínící tkaniny pro rolety nabízíme v různých cenových relacích, barvách, materiálech a dekorech. Důležitým faktorem při výběru látky je hustota a propustnost - od lehkých tkanin pro přistínění a rozptýlení světla až po zcela neprůsvitné pro zatemnění. Každý klient si tak může vybrat své rolety přesně podle svých potřeb a představ. Nejčastějšími materiály pro látky na rolety jsou polyester, bavlna a skelné vlákno, v menší míře například len a viskóza. Pro zvláštní využití se vyrábějí také látky z hliníkové fólie, průhledné UV fólie, tkaniny v nehořlavé úpravě, zvukově izolační látky apod. Náš vyškolený odborník rád klientovi poskytne veškeré informace a pomůže s výběrem.

Pokud se klient rozhodne pro rolety s manuálním ovládáním, je možné podle typu rolety volit mezi kuličkovým řetízkem, pružinovým provedením a klikou.

Údržba rolet

Stínící tkaniny pro rolety jsou antistaticky upraveny a není tedy třeba žádná zvláštní údržba. V případě zvýšené prašnosti můžeme k čištění rolety použít vysavač nebo suchý hadřík. V žádném případě nelze na čištění rolety používat vodu nebo saponáty, mohlo by to vést k nevratné tvarové a barevné změně látky rolety.

Ovládání rolet

Rolety je možné ovládat několika způsoby. V dnešní době se stále větší popularitě těší elektromotorický pohon. Jedná se o tzv. trubkové motory, které jsou prakticky celé zasunuty do toče a proto vůbec neruší celkový vzhled výrobku. Podle velikosti rolety a průměru toče se používají motory buď 230 V nebo 24 V. Pro samotné ovládání se používají místní nástěnná tlačítka, přenosné dálkové ovladače, popřípadě centrální spínací hodiny s řadou doplňkových funkcí.

Řetízkové interiérové rolety

Velmi jednoduché, pohodlné a spolehlivé ovládání pro malé i velké rolety - to jsou hlavní důvody obliby řetízkového provedení.

Pružinové interiérové rolety

V nabídce jsou stále i klasické roletové pružinové systému. Jsou doplněny o zpomalující efekt, zcela eliminující tvrdý doraz při navinutí.

Kombinované ovládání je kombinace pružinové samonavíjecí rolety a rolety s řetízkovým ovládáním. Má výhody obou systémů na jedné roletě. Na první pohled řetízková roleta, ale stačí cuknout za řetízek nebo za látku a je tady pružinová roleta se včším všudy.

Interiérové rolety do střešních oken

Rolety lze uzpůsobit i pro střešní okna a pro zastínění jiných šikmých otvorů. Permanentní tah pružiny a boční vedení zabraňují pronášení látky a zajišťují tak perfektní vzhled a bezchybnou účinnost rolety. 

Kazetové rolety do vodorovných oken větších rozměrů

Pro vodorovné nebo hodně šikmé otvory větších rozměrů je nezbytná podpůrná konstrukce rolety, bránící pronášení látky. Tyto rolety jsou ovládány klikou nebo motorem. Ovládání řetízkem nelze.

Kazetové interiérové rolety

Rolety pro náročné zákazníky. Skvělý design, kvalitní materiály, perfektní funkčnost, dokonalá ochrana navinuté látky.

Tento druh rolet je určen i pro úplné zatemnění

Výjimečný výrobek pro výjimečné situace. Kde je potřeba zajistit naprostou tmu, tam nachází uplatnění úplné zatemnění značky MOTTURA dodávané na český trh společností JKt.

Elektrické rolety interiérové

Elektrický pohon rolety je nejen komfortní, praktický a "in". Málokdo ví, že díky citlivému chodu také významně prodlužuje životnost rolety.

Existují také okenní dvoj-rolety s rozdílnými typy látek (např. sreen a blackout).

Exteriérové rolety

Látkové rolety na elektrický pohon poskytnou nekompromisní ochranu před sluncem.

Venkovní rolety doporučujeme navrhovat jako motorové rolety. Díky zapojení do systému bývají vybaveny větrným čidlem, které zaručí automatické srolování všech rolet v okamžiku větru, který by mohl rolety poškodit.

Sítě proti hmyzu

Venkovní rolety doporučujeme navrhovat jako motorové rolety. Díky zapojení do systému bývají vybaveny větrným čidlem, které zaručí automatické srolování všech rolet v okamžiku větru, který by mohl rolety poškodit.

Tkaniny pro rolety

Je možné použít materiály od lehkých, světlo rozptylujících až po zcela neprůsvitné nebo naopak průhledné screenové. Všechny mohou mít napařenou reflexní vrstvu zaručující odraz až 60 % tepelné složky slunečního svitu. Nově jsou v kolekci i vysoce elegantní látky s průsvitnými vzory.

Proč si pozvat designéra k sobě domů?

  • Pomůže vybrat vhodný typ dekorace přesně pro konkrétní byt či dům.
  • Poradí s výběrem materiálu a barev - látky je nejvýhodnější vybírat přímo v interiéru, protože je lze okamžitě porovnat s barvou sedačky, stěn, nábytku a to za místních světelných podmínek.

Katalog roletových systémů ke stažení