Plisé žaluzie

Plisé spojuje vlastnosti žaluzií a rolet. Základem výrobku nejsou samostatné lamely, ale vodorovně skládaná tkanina, svým složením podobná jako u rolet. V každém případě však plisé představují efektivní, dokonalý a esteticky působivý způsob zastínění. Mezi jejich hlavní přednosti patří výroba přesně na míru, velký výběr materiálů a barev, elegantní design a překvapivé možnosti atypických tvarů. Plisé je možno aplikovat na všechny typy oken a prosklených ploch, v obytných i komerčních interiérech. Rovněž doporučujeme pro zimní zahrady. Ve všech těchto případech naplní Vaše požadavky na zastínění, ochranu soukromí, tepelnou izolaci a dekoraci.

 

Nosným prvkem plisé je lakovaný hliníkový profil, na kterém je připevněna stínící tkanina, dole ukončená spodním profilem. Tkanina je vodorovně skládaná, šířka skladu je nejčastěji 2 cm. Při vytahování vzhůru se látka nenavíjí jako u rolety, ale skládá se na principu harmoniky. U některých typů je výrobek doplněn o vodící lanka pro lepší fixaci látky.

Látky pro plisé žaluzie

Základním materiálem pro plisované tkaniny je polyester. Látky se vyznačují barevnou a tvarovou stálostí, velkým výběrem barev a různým stupněm průsvitnosti. Velmi žádané jsou tkaniny, které mají z venkovní strany napařenou tenkou hliníkovou vrstvičku - poskytují zvýšenou ochranu před tepelným slunečním zářením. Další variantou jsou plástvičková plisé, látky s vnitřními komůrkami, s výrazně zlepšenou izolační schopností.

Můžete volit mezi klasickým manuálním ovládáním a moderním elektrickým pohonem, např. s dálkovým ovladačem. Elektrické ovládání je velmi komfortní a praktické zejména pro vysoko umístěná a špatně přístupná okna.

Základní typ plisé žaluzie umožňuje elegantní zastínění běžných oken. Vyberte si ze široké nabídky materiálů, vzorů a odstínů.