Divadelní opony

opona premierového sálu kina Cinemacity v Liberci má panoramatický půdorys s okraji do oblouků, výšku 11 metru a šíři  20 metrů. Hmotnost opony cca 150 kg. Je ovládána motorem POWER 591.

Garnýžové systémy opon se vyznačují jednoduchou a robustní konstrukcí. Často jsou vyráběny v matné černé barvě, aby při přímém nasvícení nevrhaly odlesky. Musí bát tiché a dokonale funkční. Mohou být ovládané rukou tahem za látku závěsu, nebo šňůrovým systémem. U velkých opon je nezbytný elektrický pohon. 

Šňůrou ovládané garnýže

Masivní garnýžové systémy vyvinuté specielně pro opony divadel a konferenčních sálů. Motorové oponové dráhy jsou finančně náročné a tak je ovládání šňůrou občas vhodná alternativa pohonu. Pokud je to možné doporučujeme šňůru přichytit na napínací element na zdi, jinak stálé vypnutí zajistí těžítko.

Systém sypário má jedno nebo dvě přesahová ramínky, která na jedné, oponově ovládané garnýži zajistí překrytí závěsů opony o skoro půl metru.

MOTOROVÉ SYSTÉMY

Motorové garnýže a elektronické garnýže jsou vyšším standartem. Podle velikosti opony nabízíme ucelenou řadu systémů POWER.

 

garnýže MOTTURA